Kobi A.Ş.
Sıkca Sorulan Sorular ?
 
Hakkımızda

 
1997 yılında Konya’da kurulan KOBİ A.Ş’nin bünyesinde faaliyet gösteren turkishexporter.net, Türk ihracatına yön veren ve Türk üreticilerinin dış pazar paylarını artırmalarını sağlayan bir ihracat portalıdır. KOBİ A.Ş’nin sektörde elde etmiş olduğu deneyim, birikim ve ekonomik öngörülerinin yansıtıldığı portalda, her gün dünyanın 280 farklı noktasından gelen yüzlerce alım talebi yayınlanmaktadır. Turkishexporter.net üzerinden yayın yapan sitede 1 buçuk milyon yabancı şirket ve 500 bine yakın Türk firması kayıtlıdır.

KOBİ A.Ş “Daha Çok İhracat” misyonunun yol rehberliğinde dünyadaki siyasi, ekonomik ve kültürel gelişmelere paralel olarak kendine özgü geliştirmiş olduğu stratejik duruş ve rantabl planlamalarla çözüm ortağı olduğu firmalara yeni pazarlar kazandırmaktadır. Dünyanın ekonomik kalbinin attığı ve henüz gelişmekte olan ülkelerden gelen alım talepleri sisteme üye olan firmalara, KOBİ A.Ş bünyesinde görevli Dış Ticaret Uzmanları ve Bilgi İşlem çalışanlarının verdiği onay neticesinde servis edilmektedir. Bu bağlamda kurulan verimlilik sistemi neticesinde firmalara ulaştıran alım taleplerinin güvenirliliği ve etkinliği sağlanmaktadır.

Beraber hareket etme kararının alındığı firmalara “ihracat talep bilgi akışını” sağlayan KOBİ A.Ş güçlü ve deneyimli ekibi ile müşterilerinin 4 farklı dilde tanıtım ve reklam çalışmalarını da planlamaktadır.

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından destekli tek ihracat portalı turkishexporter.net’in abonesi olan firmalar İGEME’den sisteme katılım bedellerinin yüzde 70 oranını teşvik olarak almaktadırlar. Müşteri memnuniyetini “Hizmet Garantisi”yle buluşturan turkishexporter.net iade sigortası sayesinde müşteri memnuniyetsizliklerini daha oluşmadan çözmektedir.

Türkiye’nin ihracat hedefleri doğrultusunda kendisini sürekli modernize eden ve yurt içini ağını akılcıl zamanlamasıyla genişleten KOBİ A.Ş başta Marmara Bölge Müdürlüğü olmak üzere Ankara, Bursa ve Gaziantep’teki temsilcilikleri ile çözüm ortaklarına ve müşteri adaylarına hizmet vermektedir.